۰۶۱۵۲۵۷۷۴۵۷ (9 الی 16)
سبد خرید0

CES 2017: نسل جدید ربات‌های LG زندگی ما را متحول خواهند کرد

ال جی در جدیدترین نمایشگاه CES که در شهر لاس وگاس آمریکا برگزار شد از خط تولید جدیدش پرده برداشت. بر خلاف محصولات قبلی، این محصول یک ربات است. این ربات دو کار را بصورت همزمان انجام می‌دهد. اول اینکه به درگاه هوشمند خانه تبدیل می‌شود که وظیفه اصلی‌اش ایجاد هماهنگی و مدیریت بین وسایل هوشمند خانه است و دوم اینکه به عنوان یک اعلام کننده‌ی سخن گو اقدام به اعلام پیام‌ها برای اعضای خانه می‌کند.

ces 2017 lg home gateway hub robot - CES 2017: نسل جدید ربات‌های LG زندگی ما را متحول خواهند کرد
این ربات چندکاره به سایر دستگاه‌های هوشمند متصل می‌شود و با استفاده از تکنولوژی الکسای فروشگاه آمازون می‌تواندد بصورت صوتی با این دستگاه‌ها ارتباط برقرار کند. مثلاً می‌تواند دستگاه تصویه‌ی هوا را روشن کند و یا جهت چرخش دستگاه ماشین لباس شویی را عوض کند.

یک زندگی آسان تر با ربات های ال جی!

این ربات می‌تواند در فضای خانه حرکت کند و حتی در جا بچرخد. همچنین می‌تواند حالت‌های مختلف احساسی را از طریق نمایشگری که جای صورت کار گذاشته شده است نمایش دهد. این نمایشگر استفاده‌های دیگری هم دارد. مثلاً می‌تواند محتوای یخچال را به اعضای خانه نشان دهد.
ال جی بر این باور است که این ربات می‌تواند حتی زبان بدن را نیز متوجه شود و حتی می‌تواند بجای جواب‌های کوتاه بله یاا خیر، سر خود را تکان دهد. ال جی می‌گوید این ربات از زمان ترک خانه، بازگشت به خانه، خوابیدن و بیدار شدن اعضای خانه باخبر است.
اما قضیه به همینجا ختم نمی‌شود. ال جی از ربات‌های کوچک‌تر با کارآیی مشابه ربات چندکاره رونمایی کرده است کهه می‌توانند در اتاق‌های مختلف استفاده شوند و همان کارها را انجام دهند.

مدیرعامل ال جی می‌گوید: اولین اقدامات ال جی برای ورود به دنیای ربات‌ها، ربات جاروبرقی بود که به بازار آمد و مردم با آن ارتباط خوبی برقرار کردند. و این وسیله کمک بزرگی به ما کرد که بتوانیم به ربات‌های امروزی برسیم. ما از گذشته تجربه و دانش زیادی کسب کردیم و ربات‌های چندکاره حاصل سال‌های تلاش و تحقیق تیم ما می‌باشد.

این کمپانی کره‌ای همچنین اعلام کرد به زودی از ربات جدیدش پرده برداری می‌کند که می‌تواند به عنوان یک راهنما در فرودگاه‌ها استفاده شود و اطلاعاتی از زمان پرواز، زمان فرود، زمان باقیمانده برای هر مسافر، محل خروجی، و حتی وضعیت آب و هوای مقصد را می‌دهد. تمام این اطلاعات فقط با اسکن کردن پاسپورت هر مسافر انجام می‌شود. این ربات از زبان‌های انگلیسی، چینی، ژاپنی و کره ای پشتیبانی می‌کند. این ربات حتی می‌تواند به همراه مسافرینی که گم شده اند حرکت کند و آنها را راهنمایی کند.
دیگر رباتی که ال جی از آن رونمایی کرد، ربات تمیزکننده‌ی فرودگاه بود. این ربات که از محفظه‌ی بزرگی برخوردار است می‌تواندد محیط فرودگاه را با ابزارهای مختلف تمیز کند و همه‌ی وسایل را با خود به همراه داشته باشد.
دیگر غول دنیای لوازم الکترونیک یعنی ایسوس که یک برند تایوانی است سال گذشته از ربات خانگی‌اش پرده برداری کرده بودد که تنها میتوانست به جمله‌ی سلام زنبو عکس العمل نشان دهد. ( زنبو نام این ربات است) این کمپانی امسال این ربات را بهبود بخشیده بود و به عنوان یک ربات همه کاره که می تواند کارهای منزل را به صورت کامل انجام دهد معرفی کرد.
ناگفته نماند این ربات فقط بصورت سفارشی و در کشور تایون قابل خریدن است.

امیر تولائی
امیر تولائی

زندگی من مدت‌هاست حول محور تکنولوژی می‌گرده. یه بخشی از کار روزانه من مرور خبرها و تازه‌های تکنولوژیه، با موسیقی ارتباط خوبی دارم و در طول روز حدود یک ساعت رو به نواختن و گوش کردن موسیقی می‌گذرونم :)

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه خود را بیان کنید!