۰۶۱۵۲۵۷۷۴۵۷ (9 الی 16)
سبد خرید0

چه تلویزیونی بخریم؟ (راهنمای جامع خرید تلویزیون)

همواره انتخاب یک تلویزیون خوب و مناسب برای منزل و یا محل کار، یک چالش محسوب می شود. ما امروز در جنوب کالا به طور مفصل شما را راهنمایی خواهیم کرد که برای خرید یک تلویزیون، چه معیار هایی را باید در نظر بگیرید و چه مواردی هستند که ضرورت دارند. پس در ادامه با ما باشید.

LG OLED TV select - چه تلویزیونی بخریم؟ (راهنمای جامع خرید تلویزیون)

کیفیت صفحه را با اعداد در نظر نگیرید.

شاخصه های بسیار زیادی در کاتالوگ های تلویزیون ها به شما نمایش داده می شوند که باید به آن ها توجه بسیار زیادی کرد ولی برخی از این شاخصه ها، با آنچه شما مشاهده می کنید کمی تفاوت دارد. به عنوان مثال بسیار مهم است که از کاتالوگ، اطلاعاتی مانند وزن، قابلیت ها، پورت های ورودی و خروجی را استخراج کنید ولی اطلاعاتی مانند کنتراست صفحه و … باید در تلویزیون مشاهده شود و به عدد اعلام شده در کاتالوگ نمی شود اطمینان کرد و تلویزیون خاصی را خریداری کرد.
به عنوان مثال، کیفیت تلویزیون LED در اکثریت کاتالوگ ها بهتر از تلویزیون LCD می باشد ولی این باور که تلویزیون های LED همواره بهتر از LCD ها هستند اشتباه است چراکه بسیاری از LCD های موجود در بازار، از LED ها نیز بسیار با کیفیت تر هستند. تلویزیون های LED تکنولوژی جدیدتری از LCD ها ندارند بلکه تکنولوژی مورد استفاده در هر دوی این تلویزیون ها، یکسان است. پس به کاتالوگ ها، فقط برای مطلع شدن از قابلیت های مختلف تلویزیون استفاده کنید و به مشخصات فنی قید شده در آن بی اعتنا باشید.

اندازه تلویزیون

اندازه تلویزیون خود را باید به نسبت فضایی که دارید در نظر بگیرید ولی به این موضوع فکر نکنید که ممکن است تصمیم به جابجایی بگیرید و جا برای تلویزیون نداشته باشید. تلویزیون کوچک باعث نارضایتی شما می شود و به مرور از خرید آن پشیمان خواهید شد. برای اتاق خواب، حداقل ۳۲ اینچ در نظر بگیرید و برای اتاق نشیمن نیز حداقل عدد ۴۳ اینچ را در نظر داشته باشید.
هرچند که طبق گفته ما ، تلویزیون بزرگتر بهتر است ولی این مورد را نیز در نظر داشته باشید که باید اطراف تلویزیون خود را از هر جهت به اندازه ی ۳ سانتی متر خالی بگذارید که تلویزیون شما بتواند تجهیزات خود را خنک کند و مشکلاتی مانند سوختن و … پیش نیاید. اگر فضای شما کوچک است و تلویزیون بزرگی را مد نظر دارید، به شما پیشنهاد می کنیم به جای استفاده از میز تلویزیون ، از اتصالات دیورای تلویزیون استفاده کنید تا فضای باز تری برای تلویزیون به شما بدهد.

تلویزیون های OLED

تلویزیون های OLED ، نسل جدید تلویزیون ها می باشند که سیستم کاری منحصر به فردی دارند. در تلویزیون های LCD و LED، هر پیکسل به طور مستقل نور تولید نمی کند و از نورهای پس زمینه، رنگ ها را تولید می کنند، ولی در OLED ها، هر پیکسل به طور کاملا مستقل نور تولید می کند. به همین دلیل که نیازی به نور پس زمینه در تلویزیون نیست، ضخامت بسیار کاهش پیدا کرده و زیبایی خاصی به این سری از تلویزیون ها داده است.
سرعت این سری از تلویزیون ها نیز چیزی در حدود ۱۰۰۰ برابر سریع تر از نسل های LED و LCD می باشد و همین موضوع، موجب می شود که تمامی افرادی که اهل تماشای فیلم و یا بازی با تلویزیون هستند، مجذوب تلویزیون های OLED  شوند. کنتراست بسیار فوق العاده ای در این تلویزیون ها مشاهده خواهید کرد که نتیجه ی قابلیت کنترل تک تک پیکسل ها می باشد.

تلویزیون های LED

تلویزیون های LED که تولید می شوند، در واقع LCD هستند ولی با کمی تفاوت. تفاوت میان LED و LCD، این است که در تلویزیون های LCD، نور سفید از پنل پشتی وارد دستگاه شده و در آنجا توسط فلوئورسنت به رنگ های مختلف تجزیه می شود در حالیکه LED ها از نور LED که وارد آن ها می شود رنگ های مختلف را تولید می کنند و با کیفیت بسیار عالی نمایش می دهند. تلویزیون های LED جدید تر از LCD ها عرضه شدند و کیفیت نسبتا بهتری ارائه می دهند و عمر طولانی تری دارند.

تلویزیون های پلاسما

اگر به مغازه ها بروید و از مغازه دار ها سوال کنید، اکثریت به شما خواهند گفت که تلویزیون های پلاسما، از تلویزیون های LCD و LED بدتر و قدیمی تر هستند. در مورد قدیمی تر بودن، کاملا حق با آن هاست ولی از نظر برتری، پلاسما ها، تلویزیون های بسیار عالی به حساب می آیند. عمر بسیار مناسبی دارند و نقص خاصی به آن ها وارد نیست بلکه حتی از نظر کیفیت تصویر، حتی از LCD و LED ها بهتر هم هستند.
اگر از مغازه داران سوال کنید که مشکلات تلویزیون های پلاسما چیست، به شما موارد زیر را خواهند گفت :
ماندن تصویر پس از تغییر کانال و یا خاموش کردن تلویزیون : این مشکل در تلویزیون های پلاسما وجود دارد ولی به طور موقتی است (در حد چند ثانیه) و محسوس نیست. ممکن است حتی برای قانع کردن شما که این سری تلویزیون ها را خریداری نکنید، بگویند این مشکل دائمی است درحالیکه اصلا اینطور نیست.
اندازه بزرگ. تلویزیون های پلاسما در سایز های بزرگ تولید می شوند و کوچک تر از سایز ۴۲ اینج برای تلویزیون های پلاسما وجود ندارد. برای همین اگر سایز های کوچک تر (مثلا برای اتاق خواب ها) بخواهید، باید به سمت LED و LCD ها بروید.
قابل استفاده نبودن در فضاهای پر نور. به طور کلی استفاده از تلویزیون پلاسمادر فضای پر نور امکان پذیر نیست و باید از LED ها استفاده کرد که نور بیشتری دارند. هرچند که حتی LED ها نیز آن طور که باید خوب نمی توانند تصاویر را نمایش دهند.

هوشمند بودن

امروزه یکی از تغییراتی که در تلویزیون ها داده شده است، هوشمند شدن آن هاست. شما می توانید با خرید اینترنت، کنسول بازی و …، تلویزیون ساده را به تلویزیون هوشمند تبدیل کنید و یا یک تلویزیون هوشمند خریداری کنید و همه این ها را در یک دستگاه تجربه کنید. اگر اهل بازی کردن و وب گردی با تلویزیون نیستید، احتیاجی به تلویزیون هوشمند پیدا نخواهید کرد و نیازتان با تلویزیون معمولی نیز رفع خواهد شد.

3D TV - چه تلویزیونی بخریم؟ (راهنمای جامع خرید تلویزیون)

تلویزیون ۳ بعدی

تلویزیون های ۳ بعدی ) هنوز چندان باب نشده اند و پشتیبانی از قابلیت ۳ بعدی آن، زائد محسوب می شود ولی از این جهت که قابلیت پخش به صورت ۲ بعدی را نیز دارا می باشند، چندان بد نیست. اگر تصمیم دارید تلویزیون خود را هر چند سال یک بار تعویض کنید، در حال حاظر نیازی به خرید تلویزیون ۳ بعدی نخواهید داشت ولی اگر تصمیم دارید تلویزیون خود را برای چندین سال نگه دارید و از آن استفاده کنید، پیشنهاد می شود از تلویزیون های ۳ بعدی استفاده کنید (مخصوصا اگر اهل مشاهده فیلم هستید)

طراحی

طراحی تلویزیون ها، بسیار حائز اهمیت است. مثلا تلویزیون های سامسونگ  و تلویزیون های ال جی در نسل های جدید، تقریبا حاشیه ندارند، بسیار باریک شده اند و در نسل های جدید تر، مقعر شده اند (بیشتر کمپانی ال جی این کار را کرده است) تا بتوانند بیشترین زاویه دید را از مقابل به شما بدهند. تلویزیون های جدید زیبایی بسیار زیادی به محیط می دهند و این موضوع بسیار حائز اهمیت است، چرا که تلویزیون یک جسم بزرگ و محسوس است که همه آن را مشاهده می کنند، پس چه بهتر که زیبا باشد و محیط اطراف را نیز زیباتر کند.

فرید رکوج
فرید رکوج

همه تلاشم تو همه زندگیم اینه که بهترین خودم باشم...

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است.

دیدگاه خود را بیان کنید!